Rafał Szmuc
CEO

EMC Instytut Medyczny

EMC Szpital jak Toyota – najbardziej innowacyjny szpital w 2017 roku
Godz.: 11:50-12:10
Zobacz agendę

O prelegencie

Rafał Szmuc – powołany na stanowisko prezesa zarządu EMC Instytutu Medycznego SA 11 stycznia 2017 roku.

Jest doktorem nauk o ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentem programów rozwojowych Strategic Leadership Academy HBR, Strategic Finance in Banking by Wharton School, CIO Academy na Uniwersytecie Oxford/Said Bussines School.

W latach 1994-2001 był pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, równolegle rozwijał własne przedsiębiorstwo branży IT.

Od 2001 do 2006 roku zaangażowany w uruchomienie od podstaw polskiego oddziału międzynarodowego koncernu marketingu bezpośredniego GHP Dialog z siedzibą w Bamberg, rozwijając rozwiązania IT, a następnie kierując produkcją.

W 2006 roku dołączył do AIG Bank Polska (obecnie Santander Consumer Bank), aby kolejno rozwijać i optymalizować różne obszary banku. W latach 2010 i 2011 odpowiedzialny za integrację jednostek operacyjnych łączących się banków AIG i Santander.

Od 2013 roku jako członek zarządu Santander Consumer Bank S.A. odpowiedzialny za pion technologii i operacji.

O wystąpieniu

Przy licznych deklaracjach sięgania po innowacyjne rozwiązania przez przedstawicieli środowiska ochrony zdrowia, nieliczni je wdrażają. EMC Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie zdecydowało się na sięgnięcie po praktyki LEAN Management i wdrożenie nowego modelu pracy na bloku operacyjnym. Czym to poskutkowało? Czy i jakie korzyści osiągnął szpital? Czy Lean to dobra droga także dla szpitala? O tym wszystkim w wystąpieniu „EMC Szpital jak Toyota”.

Kluczowe zagadnienia:

Czy warto podjąć ryzyko i pokonać obawy przed zmianą metod pracy?
Czyją rolą jest prowadzenie zmiany, kto musi się zaangażować, jak ją promować?
Czy Lean Management zadziałał także w szpitalu, co się zmieniło?
Na jakie wskaźniki wpłynęła transformacja?
Czy warto iść drogą Toyoty w środowisku ochrony zdrowia?