Filip Makowski
CEO

York PL

Strategia LEAN jako sposób na zbudowanie zdolności do adaptacji
Godz.: 14:00-14:20
Zobacz agendę

O prelegencie

Filip Makowski – prezes zarządu w firmie York PL, producenta art. gospodarstwa domowego. Absolwent Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i programu Executive MBA w Aalto University Helsinki. Posiada bogate 19 letnie doświadczenie w sprzedaży.

Karierę zawodową rozpoczął od działu eksportu. Następnie rozwijał się na stanowisku Dyrektora Handlowego. Od 7 lat kieruje firmą York PL wraz z podległymi spółkami zagranicznymi.

Prywatnie mąż i ojciec Gabi i Janka. Pasjonat żeglarstwa. Kocha swobodę i decyzyjność, jaką daje funkcja sternika, ale nie zapomina, że bez dobrej załogi nie da się daleko dopłynąć.

O wystąpieniu

Dlaczego firma York zdecydowała się na zmianę sposobu doskonalenia organizacji? Co o tym zadecydowało? Jak kryzys na rynkach wschodnich wpłynął na funkcjonowanie organizacji? Jak zarząd firmy York zaangażował kluczowych menedżerów we wspólne realizowanie strategii? Jaki potencjał tkwi w naszych procesach? Co zadecydowało o tym, że walczymy o miano Lidera na rynku? Na te wszystkie pytania podczas swojego inspirującego wystąpienia odpowie prezes firmy York PL, Filip Makowski. W trakcie wystąpienia Filip podzieli się z uczestnikami konferencji swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, jakie zebrał w trakcie ponad 18 miesięcy działań transformacyjnych.

Kluczowe zagadnienia:

Kryzys w organizacji – czy to odpowiedni moment na Strategię LEAN?
Konfrontacja z brutalnymi faktami – czy aby nie za późno?
Konsensus jako punkt zwrotnych w organizacji
Czy można zaangażować wszystkich (+500 pracowników) w realizację strategii?
Kontekst biznesowy jako sens istnienia organizacji